Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevím, co bude po smrti ale možná tento krátký rozhovor dvou ještě nenarozených dětí může být také pro někoho vysvětlení.

V bříšku těhotné ženy byla dvě miminka. První se druhého zeptalo:

- Věříš v život po porodu?

- Určitě. Něco po porodu musí být. Možná jsme tu hlavně proto, abychom
se připravili na to, co bude pak.

- Blbost, žádný život po porodu není. Jak by vůbec mohl vypadat?

- To přesně nevím, ale určitě tam bude víc světla než tady. Třeba budeme
běhat po svých a jíst pusou.

- No, to je přece nesmysl! Běhat se nedá. A jíst pusou, to je úplně
směšné! Živí nás přece pupeční šňůra. Něco ti řeknu: Život po porodu
je vyloučený - pupeční šňůra je už teď moc krátká.

- Ba ne, určitě něco bude. Jen asi bude všechno trochu jinak, než
jsme tady zvyklí.

- Ale nikdo se přece odtamtud po porodu nevrátil. Porodem prostě život
končí. A vůbec, život není nic než vleklá stísněnost v temnu.

- No, já přesně nevím, jak to bude po porodu vypadat, ale každopádně
uvidíme mámu a ta se o nás postará.

- Máma? Ty věříš na mámu? A kde má jako podle tebe být?

- No přece všude kolem nás! V ní a díky ní žijeme. Bez ní bychom vůbec nebyli.

- Tomu nevěřím! Žádnou mámu jsem nikdy neviděl, takže je jasné, že žádná není.

- No, ale někdy, když jsme zticha, můžeš zaslechnout, jak zpívá, nebo
cítit, jak hladí náš svět. Víš, já si fakt myslím, že opravdový život
nás čeká až potom...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Evangelium Boží milosti

(Tobiáš Balanda, 14. 11. 2008 12:25)

Jsem věřící křesťan. Stal jsem se věřícím v 18ti letech. Teď je mi 24 let. Uvěřil jsem tak, že jsem si nejdřív uvědomil, že mám ten nejzávažnější hřích, že nevěřím v Ježíše Krista. To bylo doprovázeno i tím, že jsem se dostal do krize. O tom však teď nemohu psát dopodrobna. Věřím tomuto:
Bůh stvořil člověka dokonale. Ale člověk padl do hříchu. Všichni lidé jsou hříšní a pro své hříchy si zasluhují být od Boha navždy zavrženi v ohnivém jezeře. Protože Bůh je svatý a spravedlivý a žádný hřích nemůže tolerovat. Bůh však k lidem mluvit nepřestal a to jen ze své nezměrné lásky. Bůh nabízí všem lidem záchranu, kterou učinil takto a je jedině takto možná: Bůh poslal na tento svět Svého jediného Syna Ježíše Krista. On jediný byl člověk bez hříchu. On zemřel za všechny hříchy celého lidstva na golgotském kříži jako zástupná oběť. Prolil svou svatou krev, která jediná má moc očistit od všech hříchů každého, kdo věří. Bůh Pána Ježíše třetího dne vzkřísil z mrtvých. Tím Bůh potvrdil Jeho oběť jako dokonalou a navždy platnou. Pán Ježíš svou smrtí a svým vzkříšením přemohl hřích. Oběť Pána Ježíše na kříži Golgoty je jediným základem odpuštění hříchů. Každý, kdo uvěří, že Pán Ježíš místo něho zemřel a vstal z mrtvých, obdrží odpuštění všech hříchů a život věčný. Už také nežije jako dřív. A může vědět zcela jistě, že po smrti přijde do nebe do věčné blaženosti. Ale kdo odmítne oběť Pána Ježíše a neuvěří Bohu, bude odsouzen do ohnivého jezera a nebude mít již nikdy možnost záchrany.

Re: Evangeli...um Boží milosti

(nemam jmeno, 14. 10. 2010 22:08)

Tobiáši normálně se netoulám po internetu ani po diskuzích. Nikoho nepoučuji (jako ty) ale nemůžu ti nedát radu. Když si tolik milující svého Boha, pros jej ať ti otevře oči. A až příště otevřeš bibli, zkus o něco víc číst mezi řádky.
invisible (626-528-098)

hle!

(perun, 8. 9. 2010 19:26)

Hle zde vidím svého otce,hle zde vidím své bratry,syny a sestry a zástupy lidí k samému počátku,oni mne volají!Vyzývají mne abych přijal místo mezi nimi ve Walhale,kde udatní žijí navždy!

neco na tom je!

(iv., 27. 8. 2010 23:04)

myslim si,ze na tomdle rozhovoru neco bude!verim,ze neco po smrti je,mozna uz jen z duvodu,ze doufam a verim,ze jeste spatrim lidi ktery jsem a mam moc rada! a ze strachu,ze kdyz umru driv nez nekdo na kom mi moc zalezi,ze uz ho nikdy neuvidim! ale nemuze byt nic,telo je po smrti o par gramu lehci a to udajne tim ze duse nekam dal putuje!

diskuze nevedouci k nicemu

(adam, 10. 2. 2010 21:33)

Proc se tahle diskuze zabyva nabozenstvim tj:krestanstvym?Premet byl co je po smrti.Budhisti zase veri v reinkarnaci a ne v peklo a nebe po smrti budeme treba v jinem vesmiru.ATD...

smrt

(Rassl, 14. 12. 2009 23:51)

Čím sem starší tak to mu méně věřim že něco existuje po smrti.Dřív jsem dost duchařil a musím uznat že to nějakým způsobem fakt funguje jen se člověk nedozví nic novýho píše to věci které už člověk ví (možná to ovlińuje mysl a proto se dozvim věci které mam vlastně v hlavě) a asi i tím začínám víc pochybovat že něco pak ještě je.Je to jen strach ze smrti kdo ho nemá a tak si pořád něco člověk namlouvá a tím se utěšuje že život je večný.Nevim kolik mam ještě času a upřímně smrti se bojim proto bych rád našel odpověď co je po smrti.Ale kde jí najít a zůstat na živu?

Je to pravda

(Veronika, 26. 7. 2009 13:46)

JEŽÍŠ VÁS MILUJE.....TAK MU DEJTE ŠANCI....ZKUSTE V NĚHO VĚŘIT POPROSTE BOHA ABY VÁM ODPUSTIL VAŠE HŘÍCHY A DEJTE ŽIVOT PÁNU JEŽÍŠI NAŠEMU SPASITELI.....!!!!!!!!!§

Já vím

(Veronika, 26. 7. 2009 13:44)

Ahojte lidi já vím co bude po smrti každý znás má svobodné rozhodnutí mezi nebem a peklem pokud věříš v Pána Ježíše tak budeš v nebi pokud ne budeš v pekle....nic příjemného...

co bude po smrti

(petr, 15. 7. 2009 21:26)

treba se narodime znova ale nebudem to vedet

.......

(M.a.t.a.k.i.l.l., 26. 2. 2009 17:36)

Každý má jinou víru a myslím, že výraz a hlavní zdúraznění neni v tom, jak se oblekame, nebo reprezentujeme na internetu ruznymi komentari....v podstate to jen dela kazdy sam pro sebe, ne pro zvyrazneni....Samozrejme jsou takový(i ja sama osobně znám) co na sebe jen chtěji upoutat pozornost...myslím, že to je čistě o pocitu a jakoby zařazení někam....proto výstup sám v sobě dělá hodně...a o to tu jde mí milí;-) ...takže aji ten, co třeba vyznává Gothic nemmusí chodit jen v černém oblečení, nemusí mít černé nehty a vlasy a tak podobně, muže být zcela nenápadný a výrazný, ale přesto může vědět, kam patří...;-) Vaše Maťakill:-)

EHM...

(M.a.t.a.k.i.l.l., 21. 2. 2009 18:08)

to je sice pekny, vazim si toho, ze se ozvete...ale ..teda nevim jak ostatni, ale me to nezajima jak ste se stal vericim, nechci byt hnusna...ja na boha neverim..byl by to sobec, kdyby mel takovou moc a vsechno ovladal sam...aa..ja se tu nebudu rozepisovat...priroda ma neco do sebe, urcite a pricina musi necemu predchazet...tak si tady prosim nedavejte reklamy..jasny?:-)

Můj blog

(Tobiáš Balanda, 7. 2. 2009 13:36)

Můžete se podívat na můj blog. Je tam hlavně napsáno, jak jsem se stal věřícím. Má internetovou adresu balanda.blog.cz.

pro uživatele mno

(Matakill, 21. 11. 2008 15:36)

Láká Tě smrt? nezahrávej si s myšlenkou a ani se smrtí samotnou...určitě najdeš něco..proč víš, že tu jsi, každý má své poslání, ikdyž nevýrazné:-) hodně štěstí...

mno

(......:(, 18. 11. 2008 15:26)

mno je to hodne zaujimave urcite brzo zjistim co je po smrti

nemáš pravdu

(vaša, 18. 11. 2008 12:06)

V bilbli se píše něco trochu jinýho. A navíc se zamysli co vlastně píšeš vždyť to nedává smysl.